Neurodydaktyka, gry planszowe a rozwój osobisty-jak wspierać swój mózg

Jak dbasz o siebie w czasach, które wymagają od nas coraz więcej? Rozwój osobisty a Twój mózg. Jak zadbać o siebie? Co gry planszowe, neurodydaktyka i zajęcia kognitywne maja wspólnego z Twoim rozwojem osobistym i wydajnością w pracy? Z jakich narzędzi i ćwiczeń korzystać aby uczyć się znacznie szybciej? I jak mądrze możesz budować karierę? Uczestnicy zapoznają się ze wskazówkami, ćwiczeniami dotyczącymi zasad skutecznego uczenia się, rozwoju osobistego czyli zdobywania nowych kompetencji w każdym wieku, w zgodzie z najnowszymi odkryciami z zakresu neuronauk i badań nad mózgiem przy wsparciu gier planszowych.

Gry planszowe jako alternatywa do gier komputerowych- forma rozrywki odgrywająca ważną rolę w edukacji i rozwoju osobistym. Gry planszowe nie tylko ćwiczą różne obszary i kompetencje (m.in. kreatywność, logiczne myślenie, wyobraźnię, planowanie, strategię, podejmowanie odpowiednich decyzji, itp.), ale także służą integracji i rozwijaniu relacji. Dobra komunikacja, umiejętność obserwacji, planowania i przewidywania ruchów przeciwnika – atuty, o których dowiesz się podczas prelekcji. Współpraca, komunikacja, cierpliwość, uwrażliwienie na drugiego człowieka i podejmowane przez niego decyzje, to umiejętności potrzebne w każdym wieku, na wielu stanowiskach.

W dzisiejszych czasach wiele osób dba o swój wygląd i kondycję fizyczną a jeszcze zbyt mało osób dba o swój umysł, warto to zmienić. Podpowiem z jakich narzędzi i ćwiczeń możesz korzystać aby uczyć się znacznie szybciej. Uzyskasz odpowiedź na pytania: 1. Co to jest neurodydaktyka i kim jest analfabeta XXI wieku? 2. Jak zadbać o swój rozwój osobisty w zgodzie z najnowszymi odkryciami z zakresu neuronauk i badań nad mózgiem? 3. Czy warto grać w gry planszowe i dlaczego? Jakie wybrać? 4. Jakie ćwiczenia usprawniające pracę mózgu wybrać? 5. Jak szybko zdobywać nowe umiejętności?