Czy pacjent dostał właściwy lek? Farmacja w testowaniu.

Podczas prelekcji chcę Ci przedstawić historię aptekarza, który przeżył w przeciągu kilku miesięcy prawdziwą e-rewolucje w aptece. Walkę z nieczytelnymi receptami zmienił na zmagania z niedopracowanymi programami, które wpływały na jakość i bezpieczeństwo leczenia pacjentów.

Opowiem jak jako aptekarz zacząłem interesować się testowaniem i jak wiedza farmaceutyczna pomogła mi w pracy jako tester oprogramowania. Przedstawię przykłady sytuacji, w których wykorzystałem swoją znajomość leków, procedur i przepisów w zapewnianiu jakości systemów wykorzystywanych przez apteki.

Przybliżę ciekawe przypadki z mojej obecnej pracy związane m.in. z integracją systemu z robotem aptecznym automatycznie przygotowującym leki do wydania oraz termometrami IoT do monitoringu warunków przechowywania leków. Opowiem o ciekawym odkryciu podczas testów API dla hurtowni farmaceutycznej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda testowanie w kontekście specyficznej branży farmaceutycznej i jak wykorzystałem w tym swoje doświadczenie zawodowe, to ta prezentacja jest dla Ciebie!